KONSTRUKCJE STALOWE

Konstrukcje stalowe

Firma Steel Welding wykonuje od lat różnego typu konstrukcje stalowe, których głównym elementem konstrukcyjnym są spawane ramy stalowe wykonane z zimno-giętych profili stalowych.
Posiadamy liczną, wykwalifikowaną i doświadczoną załogę, która bez problemu poradzi sobie z trudnymi zamówieniami na nietypowe i złożone konstrukcje stalowe.
Nie tylko wykonujemy konstrukcje stalowe, ale dostarczamy je na miejsce budowy oraz zapewniamy montaż konstrukcji stalowych. Dysponujemy niezbędnymi urządzeniami i maszynami do kompleksowej obsługi dużych projektów i inwestycji (specjalistyczny sprzęt transportowy, dźwigi, koparki, podnośniki).

Jakie najczęściej występują na rynku konstrukcje stalowe?

Kojarzymy konstrukcje stalowe najczęściej przez pryzmat powstających jak grzyby po deszczu wokół nas hal stalowych oraz zbiorników do magazynowania cieczy i materiałów sypkich. I taka jest prawda, tego typu konstrukcje stalowe to najczęściej spotykane w naszym otoczeniu rodzaje konstrukcji stalowych. Stanowią one obecnie ponad 90% wszystkich konstrukcji wykonanych ze stali.
Mało osób wie jednak, że dzięki rozwojowi technologii wytwarzania kształtowników oraz naturalne znakomite właściwości stali otworzyły dla konstrukcji stalowych nowy dotychczas w śladowym zakresie wykorzystywany obszar do ekspansji i sięgania po konstrukcje stalowe.
Mowa o sektorze budownictwa stalowego – a szczególnie o domach o konstrukcji stalowej, czyli tak naprawdę domach, których głównym elementem jest szkielet stalowy.

Szkielet stalowy – czyli o czym mowa?

Szkielet stalowy to tak naprawdę wiele elementów konstrukcyjnych (inaczej mówiąc konstrukcji stalowych), które są wykonywane z przekrojów cienkościennych – zimnogiętych. Co jest podstawą asortymentu wykorzystywanego w konstrukcjach stalowych?Bez wątpienia kształtowniki rurowe – kwadratowe i okrągłe czy prostokątne.
To one są najbardziej popularne i najczęściej wykorzystywane w konstrukcjach stalowych. Cechują się wysoką jakością wykończenia, spełniają wysokie potrzeby estetyczne nakładane przez inwestora, przez co coraz częściej stanowią najważniejszy element realizacji obiektów przemysłowych, użytkowych, gospodarczych, czy mieszkalnych.
Firmy widząc zainteresowanie budową domów z konstrukcji stalowych, sam rodzaj zastosowanych materiałów, kształt przekrojów zabezpieczają patentem, który zapewnia im „wyjątkowość” wykonanego domu w technologii szkieletu stalowego.


Co przemawia za wykorzystywaniem konstrukcji stalowych w budownictwie.


Jednym z kluczowych argumentów przemawiających za kształtownikami stalowymi, które są istotnymi elementami każdych konstrukcji stalowych jest łatwość dostosowania kształtu elementu, w tym między innymi wyokrąglenia. Przykładowo cienkie przekroje, których grubość cienkościennych elementów waha się w granicach 0.7-1.5 mm, powodują, że ciężar całej konstrukcji domu jest niewielki, dlatego automatycznie spada nam sam koszt wykonania fundamentu.

Co jeszcze powinno nas skłonić do zastanowienia się nad wykorzystaniem w budownictwie konstrukcji stalowych? Jeśli zdecydujemy się na budowę domu o szkielecie stalowym to na pewno ekonomia i oszczędność powierzchni użytkowej takiego domu.
Co dokładniej mamy na myśli? Tradycyjnie wykonany dom, czy to z cegły, czy żelbetu ma grubość ścian rzędu ~30cm, w konstrukcji stalowej grubość ściany to ~15cm. Już na tym polu mamy wymierne oszczędności.

Konstrukcje stalowe czy technologie oparte na szkielecie stalowym możemy tak naprawdę wykonywać o każdej porze roku, a czas realizacji konstrukcji stalowych zajmie nam od kilkunastu do kilkudziesięciu dni. Ogranicza nas tak naprawdę tylko dostępność elementów konstrukcji stalowych, mobilność ekipy budowlanej oraz stopień prefabrykacji obiektu. Często zdarza się, że niektóre firmy są w stanie dowieźć poszczególne fragmenty budynku w formie gotowego prefabrykatu, a na miejscu tak naprawdę łączy się poszczególne elementy konstrukcji stalowych w jedną całość.
Jeśli więc masz potrzebę wykonania wiaty, budynku gospodarczego, budynku mieszkalnego, garażu lub innej powierzchni opartej na konstrukcjach stalowych, czyli de facto szkielecie stalowym różnych elementów połączonych ze sobą za pomocą śrub czy zespolonych za pomocą spawu zgłoś się do nas.
Dlaczego łączy się konstrukcje stalowe często za pomocą śrub? Odpowiedź jest prosta.
Ta metoda połączenia zapewnia nam po pierwsze łatwość połączenia, a po drugie gwarantuje prostotę ewentualnej rozbudowy domu lub rozebrania go i przeniesienia na inne miejsce.
Trzeba pamiętać, że konstrukcje stalowe, a szczególnie stal to materiał, który możemy poddać recyklingowi, odzyskując w ten sposób nawet do 85% wartości ceny materiału.

Możesz na nas polegać

Współpracujemy z firmami budowlanymi dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać skomplikowanym zleceniom polegającym na budowie od podstaw hal na bazie konstrukcji stalowych.
Oferujemy wykonanie spawanych konstrukcji stalowych wg zamówienia klienta lub na bazie rysunków i projektów własnych ustalonych z klientami.
Wykonywane przez nas konstrukcje stalowe mają różne zastosowanie i z powodzeniem są wykorzystywane do wznoszenia dużych obiektów: magazynowych, produkcyjnych, rolniczych, garażowych, usługowych lub do indywidualnego zastosowania.
Konstrukcje stalowe, które tworzymy mogą być malowane proszkowo na wskazany kolor przez klienta lub cynkowane.

Poznaj naszą ofertę

Znajdujemy się w okolicy Grodziska Mazowieckiego, ale nasze usługi obejmują całe Mazowsze. Jeśli planujesz inwestycje i prace na terenie miejscowości Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Brwinów, Podkowa Leśna, Żyrardów nie zastanawiaj się nad kontaktem do nas.
Już teraz wyślij zapytanie formularzem lub zadzwoń a z pewnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Jeśli zależy Ci na jakości i dokładności, nie czekaj tylko przyjdź do nas!
Zadzwoń pod numer (+48) 535 975 665 i umów się na spotkanie z naszym doradcą.
Wspólnie wybierzemy właściwe rozwiązanie dla Ciebie lub Twojej Firmy.

KONTAKT

logo_steel_welding_2
STEEL WELDING
CZESŁAW RYBKOWSKI
96-313 BUDY-GRZYBEK
ul.ŚWIDERSKIEGO 2A
535 975 665
NIP: 838-1588-743
REGON: 363956869