GWINTOWANIE ELEMENTÓW ZŁĄCZNYCH

Gwintowanie elementów złącznych

Firma Steel Welding zapewni Ci szeroki wachlarz profesjonalnych usług, jakie wiążą się obróbką metalu metodą skrawania, w tym gwintowanie elementów złącznych. Chcesz by Twój produkt posiadał gwinty a może poszukujesz gwintowanych prętów metalowych o różnej wielkości i długości?

O gwintach słów kilka

Gwintowanie, to obecnie jedna z najpowszechniejszych metod obróbki metalu skrawaniem. Jest to proces niezwykle produktywny, a przy tym oszczędny. Podczas gwintowania wykorzystuje się bowiem dużą prędkość skrawania. Dzięki wielu różnym technikom gwintowania możesz wykonać wszystkie popularne zarysy gwintów na dowolnym, przeznaczonym w tym celu, typie obrabiarki.

Korzyści z gwintowania

  • Gwinty umożliwiają zamianę ruchu obrotowego w ruch postępowy
  • Obecność gwintowania znacząco poprawia połączenia mechaniczne
  • Występuje zjawisko przełożenia sił, co z kolei umożliwia działanie z siłą zwiększoną w porównaniu do siły przyłożonej

Walcowanie czy frezowanie?

 W przypadku walcowania gwintów mamy do czynienia z obróbką plastyczną. Jak powstaje gwint? Powierzchnia boczna obrabianego okrągłego przedmiotu jest kształtowana pod wpływem dużych sił,  oddziałujących pomiędzy dwoma obracającymi się zwijakami. Natomiast frezowanie gwintów stosuje się, gdy przedmiot który należy poddać obróbce nie może zostać obracany między zwijakami. Technika przerywanej obróbki gwarantuje właściwy nadzór wiórów w przypadku tworzyw, które wytwarzają długie wióry podczas frezowania. W tym przypadku stosuje się mniejsze siły skrawania, co umożliwia zastosowanie maszyn o dużym wysięgu.

Zapoznaj się z ofertą Steel Welding

Dzięki nam możesz liczyć na doskonałą precyzję, powtarzalność elementów i co ważne, na szybkość realizacji zamówienia. Znajdziesz nas w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Koniecznie sprawdź nasze produkty i skontaktuj się z nami, a odpowiemy na Twoje pytania. Już teraz wybierz ofertę Steel Welding, jeśli zależy Ci na czasie!

KONTAKT

logo_steel_welding_2
STEEL WELDING
CZESŁAW RYBKOWSKI
96-313 BUDY-GRZYBEK
ul.ŚWIDERSKIEGO 2A
535 975 665
NIP: 838-1588-743
REGON: 363956869